Недела на Светите Отци од I Вселенски Собор

"Недела на Светите Отци од I Вселенски Собор"

На 28.05.2023 година, во Неделата на св. Отци од I Вселенски собор, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.