Вознесение Христово – Спасовден

"Вознесение Христово – Спасовден"

На 02.06.2022 година, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија на празникот Вознесение Христово – Спасовден, во храмот „Вознесение Христово,“ во село Мршевци. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.