Света Литургија за празникот на св. великомаченик Георгиј Победоносец, Ѓурѓовден

"Света Литургија за празникот на св. великомаченик Георгиј Победоносец, Ѓурѓовден"

На 06.05.2022 год., празник на св. великомаченик Георгиј Победоносец (Ѓурѓовден), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во манастирот на Свети великомаченик Георгиј, во нас. Биљановце, Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.