Вечерна богослужба за Св. вмч. Димитриј Солунски – Митровден

"Вечерна богослужба за Св. вмч. Димитриј Солунски – Митровден"

На 07.11.2023 година, во навечерието на празникот на Свети вмч. Димитриј Солунски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше празнична Вечерна богослужба во храмот на Свети вмч. Димитриј во Крива Паланка.