Недела на Мироносиците

"Недела на Мироносиците"

На 08.05.2022 година, Недела на Мироносиците, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во манастирот свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.