Света Литургија за празникот на Пренесувањето на моштите на св. маченик Георгиј Кратовски

"Света Литургија за празникот на Пренесувањето на моштите на св. маченик Георгиј Кратовски"

На 08.06.2022 год., Пренесување на моштите на св. маченик Георгиј Кратовски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на Св. Георгиј Кратовски, во Кратово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.