Света Литургија во Неделата шестнаесетта по Педесетница

"Света Литургија во Неделата шестнаесетта по Педесетница"

На 10.10.2021 г., Недела шестнаесетта по Педесетница (Св. маченик Калистрат; Св. апостоли: Марко, Аристарх и Зинон; Св. маченичка Акилина), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Св. пророк Илија, во с. Миладиновци. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.