Десетта недела по Педесетница

"Десетта недела по Педесетница"

На 25.08.2019 година, во Десеттата недела по Педестница, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија и во презвитерски чин го ракоположи ѓаконот Горан Цветковиќ.
На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.