Единаесетта недела по Педесетница

"Единаесетта недела по Педесетница"

На 20.08.2017 година, во Единаесеттата недела по Педесетница Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.