Единаесетта недела по Педесетница

"Единаесетта недела по Педесетница"

На 12.08.2018 година, во Единаесеттата недела по Педесетница Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.