Единаесетта недела по Педесетница

"Единаесетта недела по Педесетница"

На 23 август 2020 година, во Единаесеттата недела по Педестница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка.
На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.