Дванаесетта недела по Педесетница

"Дванаесетта недела по Педесетница"

На 08.09.2019 година, во Дванаесеттата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово.
На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.