Дванаесетта недела по Педесетница

"Дванаесетта недела по Педесетница"

На 30.08.2020 година, во Дванаесеттата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.