Тринаесетта недела по Педесетница

"Тринаесетта недела по Педесетница"

На 06.09.2020 година, во Тринаесеттата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Златоустова Литургија во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово.
На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.