Вечерна Богослужба за Сретение на Господ Исус Христос

"Вечерна Богослужба за Сретение на Господ Исус Христос"

На 14.02.2023 година, за празникот Сретение на Господ Исус Христос, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка.