Света Литургија во Неделата дваесет и прва по Педесетница

"Света Литургија во Неделата дваесет и прва по Педесетница"

На 14.11.2021 год., Недела дваесет и прва по Педесетница (св. бесребреници и чудотворци Козма и Дамјан), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во манастирот на Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.