Света Литургија на Сретение на Господ Исус Христос

"Света Литургија на Сретение на Господ Исус Христос"

На 15.02.2023 година, на празникот Сретение на Господ Исус Христос, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на свети вмч. Димитриј во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.