Петнаесетта недела по Педесетница

"Петнаесетта недела по Педесетница"

На 29.09.2019 година, во Петнаесеттата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на Света Петка во Бедиње – Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.