Шеснаесетта недела по Педесетница

"Шеснаесетта недела по Педесетница"

На 16.09.2018 година, во Шеснаесеттата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Мина во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.