Седумнаесетта недела по Педесетница

"Седумнаесетта недела по Педесетница"

На 23.09.2018 година, во Седумнаесеттата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во храмот на света Троица во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.