Седумнаесетта недела по Педесетница

"Седумнаесетта недела по Педесетница"

На 13.10.2019 година, во Седумнаесеттата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, го освети храмот на светиот пророк Илија во село Миладиновци – Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.