Дваесет и прва недела по Педесетница

"Дваесет и прва недела по Педесетница"

На 10.11.2019 година, во Дваесет и првата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Јован Крстител во Кратово.
На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.