Дваесет и втора недела по Педесетница

"Дваесет и втора недела по Педесетница"

На 17.11.2019 година, во Дваесет и втората недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.