Света Литургија за празникот на Св. Преподобен Јоаким Крчовски

"Света Литургија за празникот на Св. Преподобен Јоаким Крчовски"

На 23.05.2022 година, кога се празнува споменот на Св. Преподобен Јоаким Крчовски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во манастирот свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

IMGP2736 IMGP2748