Дваесет и трета недела по Педесетница

"Дваесет и трета недела по Педесетница"

На 15.11.2020 година, во Дваесет и третата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот Света Троица, во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.