23-та недела по Педесетница

"23-та недела по Педесетница"

Во дваесет и третата недела по Педесетница (1.12.2013 г.), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во Соборниот митрополитски храм на Свети Николај Мирликијски во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.