Дваесет и четврта недела по Педесетница

"Дваесет и четврта недела по Педесетница"

На 11.11.2018 година, во Дваесет и четвртата недела по Педесетница, кога Црквата го слави споменот на преподобна Анастасија Римјанка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.