25-та недела по Педесетница

"25-та недела по Педесетница"

На 30.11.2014 година, кога Црквата го прославува светиот Григориј чудотворец, епископ Неокесариски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.