Дваесет и седма недела по Педесетница

"Дваесет и седма недела по Педесетница"

На 22.12.2019 година, во Дваесет и седмата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на Света Троица во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.