Дваесет и осма недела по Педесетница

"Дваесет и осма недела по Педесетница"

На 17.12.2017 година, во Дваесет и осмата недела по Педесетница, кога Црквата го слави споменот на свети Јован Дамаскин и светата маченичка Варвара, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во храмот на света Троица во Куманово.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.