Дваесет и осма недела по Педесетница

"Дваесет и осма недела по Педесетница"

На 29.12.2019 година, во Дваесет и осмата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка.
На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.