Триесетта недела по Педесетница

"Триесетта недела по Педесетница"

На 23.12.2018 година, во Триесеттата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.