Триесет и втора недела по Педесетница

"Триесет и втора недела по Педесетница"

На 29.01.2017 година, во Триесет и втората недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.