Триесет и трета недела по Педесетница

"Триесет и трета недела по Педесетница"

На 13.01.2019 година, во Триесет и третата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на света Троица во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.