Седма недела по Педесетница

"Седма недела по Педесетница"

На 04.08.2019 година, во Седмата недела по Педесeтница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.