Осма недела по Педесетница

"Осма недела по Педесетница"

На 11.08.2019 година, во Осмата недела по Педестница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.