Архиерејска Литургија во манастирот на светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици во Струмица

"Архиерејска Литургија во манастирот на светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици во Струмица"

Денес (11.12.2013г.), на празникот на светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици, во манастирот посветен на овие Светители во Струмица, Божествена Литургија отслужи надлежниот Митрополит Струмички г. Наум во сослужение со Митрополитот Европски г. Пимен, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф и Митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф. На Литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Фотографија: www.mpc.org.mk