Бдение во Куманово

"Бдение во Куманово"

На 5 април 2014 година, во Петтата сабота од Великиот Пост, во храмот на света Троица во Куманово митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, отслужи сеноќно бдение и света Златоустова Литургија. На Божествената Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.