Благовештение на Пресвета Богородица

"Благовештение на Пресвета Богородица"

На 7 април 2014 година, кога Црквата го слави Благовештението на Пресвета Богородица, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, отслужи Божествена Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.