Рождество Христово – Божик

"Рождество Христово – Божик"

На Божик, 7 јануари 2018 година, во митрополитскиот соборен храм на Свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше света Василиева Литургија, а верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.