Света Литургија на Рождество Христово – Божик

"Света Литургија на Рождество Христово – Божик"

На празникот Рождество Христово – Божик, 07.01.2021 г., митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во соборниот храм Свети Никола, во Куманово.