Четврта недела по Педесетница

"Четврта недела по Педесетница"

На 14.07.2019 година, во Четвртата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во храмот на света Троица во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.