Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници

"Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници"

На 5.04.2015 година, кога Црквата го прославува Влегувањето Христово во Ерусалим, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, во храмот на света Петка во Бедиње, служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.