Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници

"Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници"

На 12.04.2020 година, кога Црквата го прославува Влегувањето Христово во Ерусалим, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф во храмот на света Петка во Бедиње служеше Света Златоустова Литургија.