Деветнаесетта недела по Педесетница

"Деветнаесетта недела по Педесетница"

На 11.10.2015 година, во Деветнаесеттата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во манастирот на Свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.