Деветта недела по Педесетница

"Деветта недела по Педесетница"

На 2.08.2015 година, кога Црквата го слави споменот на светиот пророк Илија, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Никола во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.