Духовден (трет ден)

"Духовден (трет ден)"

На 2.06.2015 година, во вторникот од првата седмица по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во храмот на Свети Јован Крстител во Кратово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.