Дваесет и петта недела по Педесетница

"Дваесет и петта недела по Педесетница"

На 22.11.2015 година, во Дваесет и петтата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на Свети Никола во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.