Дваесет и прва недела по Педесетница

"Дваесет и прва недела по Педесетница"

На 01.11.2020 година, во Дваесет и првата недела по Педесетница, на празникот на преподобен Прохор Пчињски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на Свети Јован Крстител во Кратово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.