Дваесет и прва недела по Педесетница

"Дваесет и прва недела по Педесетница"

На 25.10.2015 година, во Дваесет и првата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф служеше Света Златоустова Литургија во храмот на Света Троица во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.